loading

Поголів’я свиней в Україні скорочується вже два роки

поросята маленькие

Станом на 1 січня 2017 року поголів’я свиней скоротилося на 5,5% до 6,69 млн голів, що вказує на проблеми, пов’язані з реалізацією продукції.

Про це повідомляє комерційний директор групи компанії «АгроВет Атлантик» Павло Ільницький.

Він зазначив, що також суттєво вплинули на погіршення показників галузі свинарства постійні спалахи АЧС в українських господарствах.

«У свинарстві рентабельність завжди коливається, тому правильніше буде говорити про прибутковість розведення свиней. Якщо ще в грудні собівартість виробництва 1 кг свинини складала 20-21 грн, то вже в січні вона пішла вгору і становить близько 26 грн. Однак, закупівельна ціна одного кілограма живої ваги не змінилася – від 27 до 31 грн в залежності від регіону. Таким чином, прибутковість становить всього близько 1-5 грн за кілограм, що не завжди вигідно. Така ситуація стимулює власників вирізати поголів’я саме дрібних і середніх виробників », – зазначив експерт.

За словами Павла Ільницького, основна причина зростання собівартості свинини при низькій ціні пов’язана з поширенням африканської чуми свиней в Україні. Близькість спалахів до свинокомплексу відповідно до Інструкції по ліквідації спалахів АЧС, змушує власників вирізати поголів’я. Через це закупівельники збивають ціну, а виробники не ризикують заводити нових тварин. Деякі господарства змушені переорієнтувати свій бізнес.

Раніше повідомлялося, що Україна посилює боротьбу з АЧС на законодавчому рівні.

Істочник: Latifundist.com